Mobil

Fortnite yine iOS’ta fakat GeForce Now ile

Kendi ödeme usulünde ısrar etmesi nedeniyle Google ve Apple ile davalık olarak uygulama mağazasından kaldırılan Fortnite dolaylı yollardan da olsa geri dönüyor. Elbette bulut oyun hizmetlerinden bahsediyoruz.

Fortnite iOS’ta

Nvidia tarafından yapılan açıklamaya nazaran GeForce Now uygulaması iOS tarafında kapalı beta sürecinde başlıyor. Sunucuların kapasitesini ve grafik gücünü ölçmek için yapılacak olan bu teste kayıtlar başlamış durumda.

Süratli hareket değerli olduğu için elbette uzak sunuculardan Fortnite oynamak rekabeti ne derece etkileyecek merak konusu. Yerleşik olarak oynayanlar karşısında dezavantaj olursa elbette çok tercih edilmeyecektir. Bu da kullanıcının internet kapasitesi ile direkt orantılı.

Nvidia oyunlar için gamepad kullanılmasını tavsiye ederken Fortnite ile birlikte sunulan dokunmatik denetimler de epeyce akıcı. Şimdi farklı bir karar alınmadığı için iOS kullanıcılarının yerleşik olarak Fortnite oynama talihi yok. Android kullanıcıları ise üçüncü taraf mağazalardan harici olarak oyunu kurabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu