BilimTeknoloji

Ford’dan elektrikli araç bölümüne giriş için dev yatırım

Günümüzde kullanım oranı giderek artan elektrikli araç bölümüne büyük araba üreticileri de katılmaya başladı. Bu isimler ortasından ABD merkezli dev araç üreticisi Ford, kesime giriş yapmak için 20 milyar dolara kadar yatırım yapmayı planlıyor.

Büyük isimler transfer ediliyor

Geçtiğimiz aylarda Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere nazaran otonom ve elektrikli araç geliştirmek için 2025 yılına kadar 30 milyar dolar bütçe ayıran şirket, yeni yapılacak yatırım ile birlikte gelecekte üretilecek araç operasyonlarını tekrar düzenleyecek. Ford’un içten yanmalı motorlardan elektrikli araçlara geçişisini denetleyecek yeni isim ise Apple ve Tesla üzere büyük şirketlerdegörev yapan Doug Field olacak.

Apple’ın elektrikli araç projesine öncülük eden ve kimi özel projelerden sorumlu lider yardımcısı olarak misyon yapan yeni ismin, ayrıyeten Tesla’da baş araç mühendisi olarak çalıştığını hatırlatmamız gerek. Araba üretimindeki odağını elektrikli araçlara çeviren Ford, yapılacak yeni yatırımlar ile birlikte kesime liderlik eden Tesla ile rekabet etmeyi planlıyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Ford’dan elektrikli araçlara dev yatırım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu