Oyun

Final Fantasy 14 satışları askıya alındı!

Square Enix, Perşembe günü yaptığı açıklamada Final Fantasy 14 oyununun satışlarının askıya alındığını belirtti. Buna ek olarak satışların durdurulmasının sebebinin Endwalker genişlemesi olduğunu açıkladı. Bu durumdan mevcut oyuncular etkilenmedi. Lakin oyunu yeni satın almak isteyenler Final Fantasy 14 Başlangıç Sürümü ve Tam Sürüm seçeneklerine erişim sağlayamıyor.

Final Fantasy 14‘ün genişleme paketleri ve koleksiyoncu sürümü yükseltmesi mevcut oyuncuların yeni içerik satın alabilmesi için satıştan kalkmadı. Square Enix, oyun için yeni reklamlar ve perakende mağazalarından kopya tedarik ediyor. Şirket bunun kademeli bir süreç olduğunu belirtti. Yanılgı 2002 ile karşılaşan oyuncular için stüdyo bir araştırma yaptı. Sorunun Final Fantasy 14 Sürüm 1.0‘a kadar uzandığını keşfetti.

Final Fantasy 14, oyuncu kitlesini her geçen gün büyütüyor

Square Enix, mevcut oyunculara sunulan boş vakti ek 14 gün daha uzattı. Bu noktada tam oyuna sahip ve 21 Aralık 2021 itibariyle faal aboneliği olan herkes için toplam 21 fiyatsız gün sundu. Final Fantasy 14 gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Endwalker‘ın piyasaya sürülmesiyle geçen aylarda kitlesel olarak 24 milyon oyuncuya ulaştı. Bu nedenle dünyanın en tanınan çok oyunculu oyunlarından biri haline geldi.

Square Enix, oyuncu kapasitesini artırmak için ek sunucular kuruyor

Stüdyo, yeni oyuncuların kapasitesini artırmak için ek sunucular kurmaya çalışıyor. Bu noktada devam eden pandemi zorlukları mevcut donanımla sınırlanmasına neden oldu. Square Enix, takımın 2022 Ocak‘ta bir yol haritası sunmasını umut ediyor. 6.05 yamasının başlangıçta planlandığı üzere 4 Ocak 2022‘de piyasaya sürülmesi beklentiler dahilinde yer alıyor. Bu yamayla birlikte oyuna yeni bir zindan, tarifler ve daha fazla yenilik geliyor.

Sizler Final Fantasy 14 hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu