BilimTeknoloji

Fidelity: “2022’de daha fazla ülke BTC alacak”

Dijital varlık yöneticisi Fidelity, 2022 yılına dair öngörülerini paylaştı. Şirkete nazaran, bu yıl daha fazla ülke, Bitcoin (BTC) alma yoluna gidebilir. Hatırlarsanız, 2021’in en değerli olaylarından biri El Salvador’un Bitcoin’i yasal olarak kabul etmesi olmuştu.

Fidelity, 2022’de BTC Alımlarının Artacağını Düşünüyor

Fidelity’nin 2021 yılı özetine nazaran, geçen yıl kripto para ünitelerinin benimsenmesi konusunda kıymetli adımlar atıldı. Bu da daha fazla ülkenin El Salvador’u takip edeceğine işaret olarak bedellendiriliyor.

Doğal bu ortada birtakım ülkelerde kripto varlıklar konusunda katı kurallarını yineledi. Örneğin Çin, yıl boyunca birden fazla yasak duyurdu. Eylül ayında kripto para süreçlerini yasaklayan ülke, mayıs ayında da Bitcoin madenciliğini bitirmişti. Fidelity, Çin’in kripto ile ilgili her şeyi yasaklama gayretinin değerli bir fırsat kaybına yol açacağını düşünüyor. Ayrıyeten dijital varlıkların tabiatı gereği merkeziyetsiz olmaları nedeniyle, direkt bir yasak uygulanmasının da güç olacağı kesin.

Fidelity, 2022 yılı beklentileriyle ilgili şu görüşleri paylaştı:

“Bitcoin’in benimsenmesi artarsa, bugün bir ölçü Bitcoin’i teminat altına alan ülkeler, rekabet açısından emsallerinden daha yeterli durumda olacak. Bu nedenle, başka ülkeler Bitcoin’e inanmasalar bile, bir çeşit sigorta olarak satın almak zorunda kalacaklar”

Gelecekte Bitcoin’in çok daha yüksek fiyatlardan süreç göreceği düşünülüyor. Fidelity de bu yüzden artık Bitcoin almanın daha kârlı olacağı görüşünü benimsiyor.

Raporda şu kelamlar de yer alıyor:

“Diğer hükümran ulus devletlerin 2022’de Bitcoin satın aldığını ve hatta tahminen bir merkez bankasının satın aldığını gördüğümüzde şaşırmayacağız”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu