İnternet

Facebook Messenger, uçtan uca şifreli sohbetlere yeni özellikler getiriyor

Facebook, 2016 yılında Messenger’a uçtan uca şifrelemeyi getirdi lakin özellik hala varsayılan olarak etkin değil bu yüzden özelliğin menüden açılması gerekiyor. Uçtan uca şifreleme faal edildiğinde kullanıcılar, birtakım sohbet özelliklerinden yararlanamıyordu fakat bu durum değişiyor. Meta, Facebook Messenger’ın uçtan uca şifreli sohbetlerde ve aramalarda daha fazla özelliğe sahip olacağını duyurdu.

Messenger, uçtan uca şifrelemede yeni özelliklere kavuştu

Messenger’da sesli ve manzaralı aramalar dahil olmak üzere küme sohbetleri için uçtan uca şifreleme tüm kullanıcılara sunuldu. Şirket özelliği: “Artık arkadaşlarınız ve ailenizle özel ve inançlı bir biçimde ilişki kurmayı seçebilirsiniz.” tabirleriyle duyurdu.

Sunulan başka özellikler ortasında kaybolan iletilerde birisi ekran manzarası aldığında kullanıcıya bildirim gönderilmesi yer alıyor. Ayrıyeten uçtan uca şifreli bildirilerde GIF’ler ve çıkartmalar artık kullanılabilecek.

Şirket, bir bildiriye dokunup basılı tutarak açılan seçenekler sayesinde bir iletiye reaksiyon vermeyi de desteklediklerini duyurdu. Kullanıcılar, uçtan uca şifreli sohbetlerdeki belli iletileri, üzerinde basılı tutarak yahut kaydırarak yanıtlayabilecek.

Messenger’da teğe bir yahut küme sohbetlerinde oburlarının bir iletisi ne vakit yazdığını gösterecek yazma göstergeleri de mevcut olacak. Bir bildirinin diğerleriyle da paylaşılabilmesi için Bildiri İletme özelliği geliyor. Bu sayede bir bildiri, iletiye uzun mühlet bası tutunca ortaya çıkan ‘İleri’ düğmesi üzerinden bir yahut daha fazla kişi yahut kümeyle paylaşılabilecek.

Rastgele bir medyanın üzerine basılı tutulduğunda o medya kaydedilebilecek. Kullanıcılar, galerisinden bir fotoğraf yahut görüntü gönderirken o medyayı düzenleyebileceği yeni seçenekler sunulacak.

Meta, Messenger’da uçtan uca şifreli sohbetler için getirdiği bu özelliklerle bir arada olağan sohbetlerdeki tecrübenin burada da sağlanabilmesini amaçlıyor. Varsayılan olarak uçtan uca şifrelemenin 2023 yılında Facebook Messenger’da sunulması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Facebook Messenger’a yeni uçtan uca şifreleme özellikleri geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu