İnternet

Facebook büyümekte zorlanmaya başladı

Bitti bitecek savlarına rağmen uzun yıllar büyümesini sürdüren ve dünyanın en kalabalık platformu haline gelen Facebook yavaş yavaş sakinlik emareleri göstermeye başladı. Uzun bir ortadan sonra birinci sefer kullanıcı sayısı düştü.

Facebook kullanıcı sayısı ne kadar?

Dördüncü çeyrek mali tablolara nazaran Facebook günlük faal kullanıcı sayısı 1.929 milyar olurken evvelki çeyrekte 1.93 milyardan küçük bir düşüş yaşadı. Yıl bazında ise yüzde  artış elde edildi. Aylık etkin kullanıcı 2.91 milyar ile tekrar değişmedi fakat yıl bazında yüzde 4 artış oldu. 

Facebook Diem projesine tenkit geldi

9 sa. evvel eklendi

Facebook kullanıcılarının biraz daha Instagram ve WhatsApp’a kaydığı belirtiliyor. Bilhassa Reels en süratli büyüyen aile hizmeti oldu. Meta aile uygulamaları hesaba katıldığında günlük etkin kullanıcı 2.82 milyar ile yüzde 8, aylık etkin kullanıcı da 3.59 milyar ile yüzde 9 büyüdü. 

Firmanın toplam geliri 33.6 milyar dolar ile yüzde 20 artış gösterse de net kâr 10.2 milyar dolar ile yüzde 8 azaldı. Meta ismine de referans olan sanal gerçeklik çalışmaları ilgi görmedi ve firmaya yıl genelinde 10 milyar dolar kaybettirdi. Bu kısmın çeyrek devirde 3.3 milyar dolarlık bir ziyan ettiği söz ediliyor. Facebook payları açıklama ile yüzde 22 bedel kaybetti.

Metaverse kavramını daima ön plana çıkarsa da Facebook pek ilgi çekememiş üzere görünüyor. Hatta kullanıcı da kaybetmeye başladı. Zati Jack Dorsey herkesin erişebileceği Bitcoin ağına yatırım yapmasını tavsiye etmişti. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Facebook ne kadar kullanıcıya ulaştı?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu