Donanım

Exynos 2200’ün lansmanı ertelendi

Samsung Exynos, Aralık 2021‘in sonunda 11 Ocak‘ta AMD’nin RDNA2 GPU‘lu bir sonraki Exynos yongasını duyuracağını açıkladı. Bu açıklamayı da Twitter üzerinden yapmıştı. Tarih geçti ve marka tarafından rastgele bir açıklama gelmedi. Hatta atılan tweet’i de sildi. Emniyetli kaynak Ice Universe‘e nazaran, Güney Koreli şirket Exynos 2200 işlemcisinin lansmanını erteledi.

Samsung, farklı pazarlarda Snapdragon ve Exynos işlemcili amiral gemisi telefonlarını piyasaya sürmesiyle biliniyor. Bu noktada yaklaşan Galaxy S22 serisinin Snapdragon 8 Gen 1 ve Exynos 2200 ile gelmesi beklentileri var. Bununla birlikte, şirketin Exynos 2200 takviyeli S22 serisini duyurup duyurmayacağı belgisiz.

Samsung, Exynos 2200 hakkında açıklama yapmadı

Şu anda, Exynos 2200‘ün gelişiyle ilgili Samsung’dan bir haber gelmedi. Geçen yıl şirket, Galaxy S21 serisi telefonlarını 14 Ocak‘ta tanıttı. Duyurudan iki gün evvel marka, Exynos 2100 işlemcisini piyasaya sürdü. Böylelikle Exynos 2200ün Şubat ayında resmiyet kazanma ihtimali mevcut.

Güney Kore medyası geçtiğimiz günlerde S22 serisi için Galaxy Unpacked aktifliğinin 8 Şubat’ta gerçekleşeceğini söyledi. Bu nedenle, Exynos 2200‘ün S22 serisinin lansmanı öncesi gizlenmesi olası duruyor. Raporda tıpkı vakitte S22 modellerinin satışlarının 24 Şubat’ta başlayacağı tez ediliyor.

Bu noktada bizi şaşırtan bir olay karşılıyor. Koreli bir kaynak, S22 serisinin Exynos çipi olmadan piyasaya çıkacağını öne sürdü. Sızıntıya nazaran Güney Kore, ABD, Avrupa ve Orta Doğu’ya giden Galaxy S22 serisi Snapdragon işlemcisiyle geliyor. Exynos 2200 varyantlarının da daha sonradan öteki pazarlara gelebileceğini de kelamlarına ekledi.

Sizler Exynos 2200‘ün hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu