Bilim

Eski İngiltere Başbakanı Blair, Aşı Olmayanları “Ahmak” Olarak Tanımladı!

Kimi ülkeler tekrar tam karantinaya girerken ve birtakım ülkeler kısıtlama getirmeyi reddederken, net bir halde muhakkak olan tek şey var: Aşı, kendinizi COVID-19’dan müdafaanın en uygun yolu. Olağan ki, daha düşük bir oranda da olsa hala bulaşma gerçekleşebiliyor, lakin destek aşı dozları yeni Omicron varyantına karşı muhafazayı kıymetli ölçüde artırıyor ve ayrıyeten önemli hastalıklara karşı muhafaza sağlayabiliyor.

Yeniden de birçok kişi, destek aşıyı ve hatta rastgele bir dozu olmamayı tercih ediyor ve İngiltere’nin eski Başbakanı Tony Blair‘in bu çeşit beşerler hakkında kimi “özel kelamları” var.

Eski Başbakan geçtiğimiz gün Times Radio ile yaptığı röportajda “Açıkçası, şu anda aşılı değilseniz ve aşı olmamanız için rastgele bir sıhhat nedeniniz yoksa, yalnızca sorumsuz değilsiniz, aynı zamanda ahmaksınız da. Sahiden, öylesiniz “dedi. Blair, yeni Omicron varyantının çok bulaşıcı olduğunu, aşısızsanız sıhhat hizmetini gereksiz yere zorlamanızın mümkün olduğunu söyleyerek kelamlarına devam etti.

Blair, daha sonra yaptığı başka bir söyleşide ise “ahmak” sözünü kullanmaktan pişman olduğunu söyledi. BBC Radio 4’ün PM programı ile yaptığı görüşmede “Muhtemelen lisan kullanımımda pek de diplomatik değildim” dedi.

Birleşik Krallık’ta günlük COVID-19 olayları 100.000’in üzerine çıkarken, hükümet insanları yeni varyanta karşı muhafazayı değerli ölçüde artıracak takviye dozunu olmaya çağırıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu