İnternet

E-posta Kullanıcılarının Büyük Kısmı, Ne Kadar Alanı Kaldığını Bilmiyor!

TechRadar Pro’nun, şahısların hangi e-posta hizmetlerini kullandığına ve nasıl kullanıldığına dair birtakım detayları gösteren 500 iştirakçiden oluşan özel bir anket düzenledi. Şaşırtan olmayan bir biçimde Gmail bu listenin başında geliyor.

Pek çok insanın e-postalardan muhakkak nefret ettiğini söyleyebiliriz ve bunun için uygun sebepleri bulunuyor. İstemciler, bilhassa Apple Mail üzere varsayılan istemciler, ekseriyetle epey yavaş çalışıyor ve iş yerindeki ileri seviye kullanıcılara değil, sıradan kullanıcılara yönelik.

Ayrıyeten, Slack ve Teams‘in de ortalarında bulunduğu bir küme başka sistem, işe özel sohbet gereksinimlerini karşılamak için ortaya çıktı ve Meta bile Workplace ile harekete geçti.

Yapılan ankete nazaran, en öne çıkan e-posta hizmeti Gmail ve en yakın rakibinin yakın bile olmadığını söyleyebiliriz. Ankete katılanların %59’u Google’ın e-posta tekliflerini kullanıyor, bunu Outlook (%19,7), Yahoo (%13), iCloud (%2,9) ve öbürleri (%5) takip ediyor.

Birden fazla insanın (%75.6) gelen kutusunda bir ile 10.000 ortasında e-posta var, akabinde %16.75’i 10.001 ile 100.000 ortasında e-postaya sahip ve daha sonra %7.59’luk bir kısım 100.001 yahut daha fazla e-postaya sahip.

E-posta depolama alanı için de benzeri bir senaryo ile karşılaşıyoruz: İştirakçilerin yarısından biraz fazlası (%50,2) gelen kutularının ne kadar dolu olduğunu bilmiyor ya da umursamıyor. Geri kalanların gelen kutularının 5 GB’a kadarı dolu (%32,8) yahut 5 GB’ın üzerinde (%17) bir doluluğa sahip.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu