İnternet

Crypto.com siber atağa uğradı: Yüzlerce kullanıcı hesabı çalındı

Günümüzde kripto para dalının boyutu ve kullanıcı sayısı artmaya devam ederken, siber taarruzları da beraberinde getirebiliyor. Geçtiğimiz günlerde siber atağa uğrayan Crypto.com hakkında şirketin CEO’su Kris Marszalek yeni açıklamalarda bulundu.

Crypto.com’un hücuma uğradığı doğrulandı

Çarşamba günü gerçekleştirilen bir Bloomberg röportajında soruları yanıtlayan Marszalek, siber hücuma uğradıklarını kabul ederek yaklaşık 400 kullanıcı hesabının ele geçirildiğini doğruladı. Akının açıklanmasından itibaren rastgele bir düzenleyiciden yardım almadıklarını söyleyen CEO, sadece resmi bir soruşturma yapılırsa bilgi paylaşacağını lisana getirdi.

Crypto.com’un kullanıcılara yetersiz bilgi vermesi ve Marzalek’in evvelki açıklamaları epey tenkit alırken, şirket saldırıyı sırf az sayıda kullanıcının etkilendiği kuşkulu bir aktiflik olarak nitelendirmişti. Kısa bir müddet sonra ise, güvenlik şirketi PeckShield, Crypto.com’un kayıplarının Ethereum’da yaklaşık 15 milyon dolar olduğunu ve paraların kripto para zımnilik aracı Tornado Cash’e gönderildiğini bildirdi.

Şirketin CEO’su Kris Marszalek Twitter üzerinden hiçbir kullanıcı fonunun kaybolmadığını ve güvenlik tedbirlerinin arttırıldığını söylese de siber taarruz hakkındaki tüm ayrıntıların yakında paylaşılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu