BilimTeknoloji

Crypto.com platformuna taarruz kuşkusu

Geçen yıl kripto para platformlarına saldırarak milyarlarca dolarlık ziyana sebep olan siber saldırganlar 2022 yılına da süratli başladı. Lympo NFT platformunun soyulmasının akabinde artık de Crypto.com platformu zahmette. 

Crypto.com hacklendi mi?

Crypto.com hacim açısından dördüncü büyük borsa ve puan açısından da birinci onda yer alıyor. 320 süreç çiftinin yer aldığı borsa sabah erken saatlerde tüm çekim süreçlerini askıya aldı ve kuşkulu hareketler sebebi ile inceleme başlattı. 

Dogecoin kurucusu Billy Markus tarafından Ethereum ağında tespit edilen hareketlilik 2-5ETH ortasında para transferlerini kapsıyor. Saldırgan makul bir saat aralığında dışarıya ETH transferi yapmış ve bunları bir cüzdanda toplamış. 

Saldırganın ne kadar para aktardığı bilinmiyor fakat bulunan blok zincir hareketleri toplamda 20ETH yani 70 bin dolar civarında bir meblağa denk geliyor. Bunun haricinde öbür transferler oldu mu bilinmiyor lakin bir kullanıcı hesabından 4.28ETH çalındığını bildirmiş. Üstelik 2 evreli doğrulama da aşılmış. Şimdi akın nasıl yapıldı bir bilgi yok. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu