Oyun

Counter-Strike için Source, Source 2 ve UE karşılaştırma görüntüsü yayınlandı

 
Geçtiğimiz günlerde Counter-Strike 2’nin duyurulmasıyla bir arada oyun topluluğunu heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Bu heyecanla bir arada oyundaki değişiklikleri görmek isteyen oyuncular araştırmaya koyuldu. Bu kapsamda birçok ayrıntı yayınlandı ve artık ise YouTube üzerinde CS:GO MEMES isimli bir kullanıcı Counter-Strike’ın Source, Source 2 ve Unreal Engine 5 sürümleri ortasında yeni bir karşılaştırma görüntüsü paylaştı.
 
Bu görüntü, yakın vakitte duyurulan Counter-Strike 2’den neler bekleyebileceğimiz konusunda bizlere fikir veriyor.
 
Counter Strike 2 bu yaz geliyor
 
 
 
Yıllara meydan okuyan rekabetçi nişancı oyunu CS:GO’ya yeni bir güncelleme formunda gelecek olan Counter Strike 2, rekabeti üst seviyeye çıkartmak istiyor. Bu kapsamda oyun yeni bir oyun motoruna taşınıyor ve birçok özellik elden geçiriliyor. Çok değerli değişikliklerin yer aldığı CS-2’de bilhassa smoke ve sub-tick sistemi dikkat çekiyor.
 
Smoke artık yeni oyun motoruyla bir arada etrafla etkileşime geçerek bölgenin yapısına ahenk sağlıyor ve yayılıyor. Bunun yanı sıra smoke üzerine bomba atılınca anlık olarak smoke kalkıyor ve bu süreçte rakipleri gafil avlayabiliyorsunuz. Üstelik smoke içerisinde ateş edilince merminin atıldığı yerden küçük bir hava boşluğu oluşuyor.
 
 
 
Diğer yandan sub-tick ile birlikte rekabetçi tecrübe üst seviyeye taşınıyor. Artık yaptığımız atılımlar oyun içerisinde gerçek vakitli işleniyor ve herkes tıpkı senaryoyu anlık olarak tıpkı biçimde oyunda görebiliyor. 
 
Birçok değişikliğin yer aldığı oyunun üç farklı oyun motoruyla karşılaştırma görüntüsü yayınlandı. Bu değişikliklere göz atmak için aşağıdaki görüntüyü izleyebilirsiniz. Ek olarak Unreal Engine 5’te CS olsaydı nasıl olurdu sorusunun cevabı da aşağıdaki görüntüde yatıyor.
 
Counter-Strike – Source, Source 2 ve UE karşılaştırma videosu
 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu