Oyun

Counter-Strike: GO’daki bu AK-47 kaplaması, inanılmaz bir fiyata satıldı

Oyun içi eşyaların tonlarca paraya satıldığını biliyoruz, fakat geçtiğimiz günlerde Valve’ın oynaması fiyatsız nişancı oyunu Counter-Strike‘ta bir eşya için şimdiye kadarki en yüksek ödemelerden biri yapılması epey dikkat alımlı: Global Offensive‘de gerçekleşen bu alışverişin fiyatı tam 400 bin dolar.

CS:GO skin tüccarı “zipL” tarafından Twitter’da paylaşılan bir gönderiye nazaran, nisan ayının başlarında satıcı “Luksusbums” ile ismi açıklanmayan Çinli bir alıcı ortasında bir muahedeye varılmış. Satış 2 eser içeriyor. Bunlardan biri oyunun Mavi Taşlı Karambit bıçağının 100 bin doların üzerinde bir fiyata satılan versiyonu, başkası ise üzerine 4 adet Katowice 2014 Titan Holo çıkartması uygulanmış Mavi Taş desenli StatTrak Tier 1 Case Hardened AK-47‘nin satışı. Bu oyun içi öğe 400 bin doların üzerinde bir fiyata satılarak her 2 öğe için toplam 500 bin doların üzerinde bir ödeme yapılmış.

CS:GO, geçtiğimiz birkaç hafta içinde oyuncu kitlesinde büyük bir artış gördü. Bu büyük ölçüde Valve’ın bu yaz CS:GO’ya fiyatsız bir yükseltme olarak piyasaya sürülecek olan Counter-Strike 2′yi duyurmasından kaynaklanıyor. CS:GO’daki tüm silah kaplamaları Counter-Strike 2’ye aktarılacağından, birtakım oyun içi öğeler daha da pahalı hale gelecek. Yani önümüzeki günlerde rekor fiyatlar görmeye devam edebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu