Yapay Zeka

ChatGPT’ye eklenen yeni özellik, sohbetlere bir çeşit “gizlilik modu” ekliyor

OpenAI, gizlilik konusunda endişelenenler için ChatGPT’yi biraz daha kullanıcı dostu hale getirmek üzere güncelledi. Bu güncelleme ile kullanıcılar, ChatGPT ayarlarında “Sohbet Geçmişi ve Eğitimi“ni kapatma seçeneğinin yanı sıra datalarını dışa aktarma seçeneğini de görmeye başlayacaklar. Yeni özellikler, OpenAI’nin baş teknoloji sorumlusu Mira Murati tarafından açıklandı.

Murati, ChatGPT’nin gelecekte kullanıcı kapalılığına daha fazla odaklanacağını söyledi. Görünüşe nazaran, zımnilik konusunu ele alma kararı şirket içinde aylardır tartışılıyor.

Peki, bu ayarı nasıl bulacaksınız? Ayarı bulmak için ChatGPT’de oturum açın ve sol alttan isminizi seçin, akabinde Ayarlar’a basın ve akabinde Data Denetimleri tarafından Göster’e basın. Daha sonra izleme ve geçmiş ayarlarını kapatabilir ve bilgilerinizi dışa aktarabilirsiniz.

Ekstra saklılık hoş olsa da, dikkat edilmesi gereken küçük bir ihtar var ve bu, sistemlerini berbata kullanmadığınızdan emin olmak için sohbetlerinizin OpenAI tarafından 30 gün boyunca saklanmaya devam edeceğidir.

Peki, sizin yapay zeka ile ilgili zımnilik kaygılarınız var mı ve bu tasalar sizi bu teknolojileri kullanmaktan alıkoyuyor mu? Yorumlarda bize bildirin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu