Teknoloji

CES fuarına kabul edilen birinci ve tek Türk oyun firması Axell Studio oldu

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından birisi olan CES fuarına katılan isimler ortasında bizleri de memnun eden bir isim olduğu açıklandı.

Türk oyun firması Axell Studio CES’te

Yerli oyun şirketi olan Axell Studio‘nun geçtiğimiz saatlerde açıkladığına göre Axell Studio, CES fuarına Türkiye’den katılan birinci ve tek oyun şirketi oldu. Emrah Ünal, Furkan Bastugan ve Onur Eyikul tarafından kurulan Axell Studio, kendi ekosistemi Portuma ve Portoken ile fuarda yerini alacak.

Her yıl düzenlenen CES fuarı bu yıl 5-8 Ocak tarihleri ortasında düzenlenecek ve oyun teknolojileri, araba teknolojileri, TV teknolojileri, sanal ve artırılmış gerçeklik, akıllı konut teknolojileri üzere birçok eserin tanıtımı yapılacak. Axell Studio ise dediğimiz üzere bu fuara Portuma ve Portoken ile iştirak sağlayacak.

Oyun içi reklam alanları ve markaları real time bidding ile buluşturan Portuma projesi büyük ilgi görüyor. Oyun geliştiricileri ve reklam yapmak isteyen markaları bir ortaya getiren Portuma, yesyeni bir reklamcılık tecrübesini bizlerle buluşturuyor. Portoken ise oyun içi satın alma sistemi olarak geliştirilen bir cripto para olarak kullanılıyor.

Portuma projesinin reklamcılık dünyasında yesyeni bir inovasyon yaratması, bu manada oyun firmalarını da kısa müddette harekete geçirdi. Bir Axell Studio projesi olan Portuma, birinci partnerlik muahedesini da geçtiğimiz günlerde Oxo Games ile imzaladı. 80’e yakın taşınabilir oyunu ve 5’e yakın bilgisayar oyunu bulunan Oxo Games oyuncuları bundan sonraki süreçte oynarken kazanabilecek ve oyun tecrübeleri kesintisiz ilerleyecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu