BilimTeknoloji

BMW, 31inçlik 8K Theatre Screen ile otomobilde sinema tecrübesi sunacak

BMW, araç içi cümbüş alanına Theatre Screen ile farklı bir yaklaşım sunuyor. CES 2022‘de tanıtılan yeni konseptle şirket, artta oturan yolcular için sinemaya misal bir tecrübe sunmayı amaçlıyor. 31 inçlik ekran, 8K (8000×2000 piksel) çözünürlüğe sahip.

Theatre Screen ile otomobilde sinema tecrübesi

Aracın tavan döşemesinden aşağıya yanlışsız açılan 31 inç ultra geniş panel, 32:9 en uzunluk oranına ve 8K çözünürlüğe sahip olacak ve 16:9, 21:9 yahut 32:9 en uzunluk oranıyla içerik oynatabilecek. Ekran, dokunmatik denetimler içerecek ve izleyicilere en gerçek açıda imaj sunabilmesi için eğilebilecek.

Şirket, ‘sorunsuz araç içi cümbüş tecrübelerini mümkün kılan içerik ve teknolojiyi bir ortaya getirmek için Amazon Fire TV’yi’ seçtiklerini söylüyor lakin Amazon platformundaki içerik, 4K olarak oynatılacak.

Theatre Screen konseptine Bowers & Wilkins‘in 30’dan fazla hoparlörü eşlik edecek. İzleyicilerin 4D ses tecrübesi yaşayabilmeleri ismine art koltukların içine de hoparlör yerleştirileceği belirtiliyor.

Theatre Screen‘in ne vakit ya da ne kadar bir fiyatla müşterilere sunulacağı şimdi bilinmiyor lakin BMW, yakında seri üretime geçecek bir araçta misal bir teknolojinin sunulacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu