Oyun

Blizzard duyurdu: Efsane oyun mobile taşınıyor!

Akıllı telefon ve tabletler yaygınlaştıkça, hayatımızdaki yeri de vakitle arttı. Bundan 5-10 yıl öncesine kadar, yüklü olarak internette vakit geçirmek ve arkadaşlarımızla irtibat kurmak hedefiyle kullandığımız bu aygıtlar günümüzde neredeyse bilgisayar ile tıpkı tecrübesi sunar hale geldi.

Yıllar içinde gerçekleşen bu gelişim, oyun kesimini de etkiledi. Şu ana kadar PUBG, Call of Duty ve Battlefield başta olmak üzere dünyada ses getiren oyunların Android ve iOS versiyonları çıktı. Taşınabilir oyun dünyasına adım atacak son üretimin, Blizzard’ın efsane MMORPG serisi World of Warcraft olacağı duyuruldu.

Warcraft Mobile, 2022’de geliyor

Microsoft’un 68,7 milyar dolara satın aldığı Activision-Blizzard, 2021’in dördüncü çeyreğine ait mali durum raporunu açıkladığı sırada uygun haberi verdi. Blizzard, telefon ve tabletler için yeni bir Warcraft oyunu üzerinde çalıştığını doğruladı.

Aslında efsane MMORPG serisinin mobile geleceği istikametindeki savlar 2017 yılından beri gündemde dolaşıyor. Lakin Blizzard cephesi bu noktada sessizliğini koruyordu ve kesin bir bilgi paylaşmamıştı. Şirket oyuncuların merakla beklediği o gelişmeyi nihayet açıkladı. Aktarılan bilgiye nazaran Warcraft Mobile, 2022 yılı içerisinde çıkacak.

Oyunun özellikleri hakkında ise şimdi somut bir ayrıntı bulunmuyor. Fakat argümana nazaran Blizzard, Warcraft Mobile için Pokemon GO gibisi bir Artırılmış Gerçeklik (AR) tecrübesi tasarlamayı düşünüyor. Ek olarak oyuncular için ‘çoklu Warcraft taşınabilir deneyimi’ geliştirdiği de biliniyor. Bu da, merakla beklenen üretimin çok taraflı olabileceği ihtimalini doğuruyor.

Pekala ya sizler Warcraft’ın taşınabilir oyunundan neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki alanda yahut SDN Forum’da belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu