Mobil

Black Shark 5’in özellikleri açıklandı

Black Shark 5 serisi oyun odaklı akıllı telefonlar üzerinde çalışmalar devam ediyor. Seri içerisinde Black Shark 5 ve Black Shark 5 Pro‘nun yer alacağı beklenen görünüyor. Standart model, son vakitlerde Çin’in MIIT sertifikasyon sitesinde KTUS-A0 model numarasıyla ortaya çıktı. Çinli bir sızıntı kaynağı Black Shark 5 serisi telefonlarda yer alacak birtakım değerli özelliklerini açıkladı. Bu noktada aygıtın pek çok özelliği ortaya çıktı.

Black Shark 5 özellikleri

Sızıntılara nazaran Black Shark 5, 1080p çözünürlük sunan Samsung E4 AMOLED ekranla geliyor. Buna ek olarak 120Hz tazeleme suratı ve 720Hz dokunmatik örnekleme suratı vadediyor. Şimdi kaynak, akıllı telefonun ekran boyutu konusunda bir açıklamada bulunmadı.

Aygıt, 4.600 mAh batarya kapasitesiyle gelirken yanında 120W süratli şarj takviyesi taşıyor. Gücünü ise Snapdragon 888 Plus işlemcisinden alıyor.

Geçen yıl Ekim ayında piyasaya çıkan Black Shark 4S Pro, 6.67 inç AMOLED E4 FHD+ 144Hz ekran ile gelmişti. İşlemci tarafında da Snapdragon 888+ yer alıyordu. Batarya kapasitesi olarak 4.500 mAh pil bulunurken, 120W süratli şarj takviyesi taşıyordu. Baktığımızda, Black Shark 5‘in birtakım özelliklerini Black Shark 4S Pro’dan aldığı görünüyor.

Black Shark 5 Pro özellikleri

Black Shark 5 Pro tarafına geldiğimizde aygıtın 6.8 inç AMOLED QHD+ ekranla ve 144 Hz tazeleme suratı ile piyasaya çıkması beklentiler dahilinde yer aldı. Gücünü ise Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden alırken, 5.000 mAh batarya kapasitesi var. Bu noktada şarj etmek için 120W süratli şarj ile gelmesi mümkün.

Her iki aygıtın da Android 12 tabanlı JOYUI kullanıcı arayüzü üzerinde çalışması beklentiler dahilinde yer alıyor. Şimdi iki modelin kamera bilgileri açıklığa kavuşmadı. Black Shark 4 ve Pro modelleri geçen yıl Mart ayında duyuruldu. Bu noktada, Black Shark 5 serisinin Mart 2022‘de resmiyet kazanması beklenen.

Sizler Black Shark modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu