BilimTeknoloji

Bitcoin’in piyasa pahasında kısa müddette 45 milyar dolarlık artış yaşandı

Önder kripto para ünitesi Bitcoin’in piyasa kıymeti son 24 saat içerisinde 40 milyar dolardan fazla artış kaydederek fiyatı 50 bin dolar sonuna yaklaştı.

Yeni para girişiyleriyle birlikte 1 BTC’nin kıymeti tekrar 49 bin dolara yükseldi. Başkan kripto para ünitesi Bitcoin, geride bıraktığımız Pazartesi sabahı 2 bin dolarlık bir düşüş yaşatarak 46 bin doların altına gerilemişti.

Bu gerilemenin akabinde son 24 saat içerisinde %6’lık yükselişle 2 bin dolarlık bir yükseliş yaşayan Bitcoin yine 49 bin doların üzerine yükseldi.

Başkan kripto para ünitesinin piyasa kıymeti Pazartesi günü 45,5 milyar dolar artış yaşayarak 875,67 milyar dolardan 921,22 milyar dolara kadar yükseldi.

Önder kripto para ünitesinin kıymeti bir günden daha kısa bir mühlet içerisinde %6’lık yükseliş yaşayarak 48 bin doların üzerine ulaştı. Bu yükselişin akabinde popüler kripto para analisti Michael van de Poppe‘den yeni bir Bitcoin fiyat öngörüsü geldi. Poppe, Bitcoin’in şu anda bir boğa piyasasında olduğunu ve fiyatını iki kattan fazla arttırmasının mümkün olduğunu kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu