BilimTeknoloji

Bitcoin ATM sayısı, 2021’de uçuşa geçti

2021 yılında kripto para ünitelerine olan ilgi son derece arttı. Burada en büyük ilgi gören kripto para ünitelerinden biri de doğal ki Bitcoin. Bitcoin’e olan ilginin artmasıyla, dünyada Bitcoin ATM sayısı da çoğalıyor. Yılın başından bu yana olan istatistiklere baktığımızda iki katın üzerinde artış kelam konusu.

Dünyanın birçok ülkesinde kurulan ATM’lerin sayısı, 2020’den 2021’e yüzde 100’den fazla arttı. Bilgilere bakacak olursak, Ocak 2021’de 14.000 adet olan ATM sayısı Aralık 2021 itibariyle 34.000 adet civarında.

Bitcoin ATM sayısındaki artışta öne çıkan ülke ise Amerika Birleşik Devletleri.

ATM sayısındaki artış, Bitcoin’in benimsenmeye başladığına dair bir işaret. Bitcoin ATM’lerinde süreç yapmanın epeyce kıymetli olduğunu da belirtmekte yarar var. Bu da onları dezavantajlı duruma getiriyor. Birçok kullanıcı bu yüzden ATM’ler yerine kripto para borsalarını tercih ediyor.

Son olarak ABD’den bir haber verelim. ABD merkezli süpermarket zinciri Walmart, ATM şirketi Coinme ile bir iş birliği yapmıştı. Bu iş birliği kapsamında Ekim ayında Walmart, mağazalarına Bitcoin ATM’leri yerleştirmeye başladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu