Oyun

Bir Simpsons kısmında gizlenen latife, 30 yıl sonra birinci sefer gün ışığına çıkartıldı

Bir Simpsons hayranı, ses düzenleme hünerini kullanarak eski bir Simpsons görüntü kesitini işledi ve yıllardır zımnî kalan bir latifeyi ortaya çıkarmayı başardı. Görüntü editörü Andrew “Ewzzy” Rayburn, zımnî latifeyi 3. dönemin “The Otto Show” kısmında buldu.

Bölümde, Bart bir Spinal Tap konserine katılmak üzereyken, Marge “Umarım The Spinal Tap çok yüksek sesle çalmaz” diyor. Homer ise, “ah Marge, binlerce heavy metal konserine gittim ve bu bana hiçbir ziyan vermedi” biçiminde cevap veriyor.

Bu sahnenin akabinde kamera Homer’ın bakış açısına geçiyor ve aslında Marge’ın söylediği her şeyi, sözlerin anlaşılmasını imkansız hale getiren tiz bir uğultu altında boğuk bir formda duyduğunu gösteriyor.

Ancak bu uğultu altında yatan bir latife bulunuyor. Dizinin yaratıcıları ne olduğunu hatırlayamasalar da, bir DVD yorumunda bu latifenin varlığını ima etmişlerdi. Rayburn, tonları belirleyip silerek ve kalan sesi güçlendirerek, latifenin yazılmasından otuz yıl sonra anlaşılabilecek hale gelmesini sağladı.

Sesin temizlenmiş halinde Marge’ın “Tamam, ancak kümenin bayanlara, içkiye, dine, siyasete, aslında hakikaten hiçbir şeye karşı tavırlarını örnek almayacaklarından emin ol” dediği anlaşılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu