Mobil

Bir Devrin Efsanesi BlackBerry, En İkonik Teknoloji Patentlerini Sattı!

Bir devrin ünlü akıllı telefon markası BlackBerry, tabana çökmeye devam ediyor. Kanadalı cep telefonu markası, uzun müddettir akıllı telefon üretmeyi bırakmış durumda, lakin geriye çağdaş aygıtlarda hala kullanılan, birçok taşınabilir teknoloji ve standart için gerekli olan kıymetli bilgileri miras bıraktı. Artık ise, sahip olduğu kimi temel patentlerini satıyor.

Catepult IP Innovations ile mutabakata varan BlackBerry, patentlerini bu şirkete devrettiğini açıkladı. Taşınabilir, iletileşme ve kablosuz ağlarla ilgili teknolojiye dayalı eski patentleri için 600 milyon dolar fiyat biçen BlackBerry, paranın 450 milyon dolarını nakit olarak alacakken, geriye kalan 150 milyon doları da 30 milyon dolarlık 5 taksitte kasasına koyacak.

Bu mutabakat, BlackBerry’nin taşınabilir alandaki geçmişi ile ortasındaki bağı kopardığının göstergesi. BlackBerry aygıtları, bilhassa e-posta yetenekleri sayesinde bir vakitlerde tüketiciler ortasında dilek objesi olurken, BlackBerry Messenger (BBM) iletileşme servisi de epeyce popülerdi. Doğrusu üzücü bir haber, fakat BlackBerry’nin esasen havlu attığını biliyorduk.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu