Teknoloji

Bethesda’nın konsolda PS5’e özel oyunu Ghostwire: Tokyo’nun çıkış tarihi sızdı

Yayıncılığını Bethesda’nın yaptığı, geliştiriciliğini ise Tango Gameworks’ün yaptığı, kaygı temalı aksiyon macera oyunu Ghostwire: Tokyo‘nun çıkış tarihi gözüktü.

24 Mart 2022

Geçtiğimiz saatlerde Ghostwire: Tokyo’nun çıkış tarihi PlayStation Store’da gözüktü. Sayfaya nazaran oyun 24 Mart 2022’de çıkış yapacak. Daha öncesinde oyun ilkbahar 2022’ye ertelenmişti. Bu yüzden tarihin hakikat olma ihtimali bir epey yüksek. Tarihin gözükmesinin akabinde sayfanın güncellendiğini ve tarihin kaldırıldığını hatırlatalım.

Ghostwire: Tokyo, Sony’nin Bethesda ile anlaştığı ve konsolda PlayStation 5’e özel oyunlardan birisi. Oyun ayrıyeten PC için de çıkış yapacak. Büyük bir ihtimalle bu oyun bir mühlet sonra Xbox’a da gelecektir lakin çıkışından sonra 1 yıl içerisinde gelmeyeceğini düşünebiliriz. 

Oyunun konusu ise şu biçimde: Tokyo, kent nüfusunun %99’u bir anda ortadan kaybolduktan sonra uğursuz ve ölümcül doğaüstü güçler tarafından istila edilir. Önemsediğiniz her şeyi kurtarmak ve halkın kayboluşunun gerisindeki karanlık gizemi çözmek için savaşırken güçlü paranormal yeteneklere sahip olun ve onları geliştirin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu