Mobil

Asus ROG tezli oyuncu tabletini duyurdu

Bugüne kadar masa üstü bilgisayar, kaslı dizüstü ve konsollarda kendisine yer bulan AAA oyunculuk yavaş yavaş taşınabilir hale geliyor. Steam Deck başta olmak üzere farklı markaların kompakt oyuncu bilgisayarları bölümün devlerini de harekete geçirdi. 

Asus ROG Flow Z13 neler sunuyor?

Asus ROG Flow Z13 firmanın giderek yükselen taşınabilir oyun sistemleri trendine atağı oldu. Görünüşte firmanın daha evvel piyasaya sürdüğü taşınabilir monitörlere benzeyen Asus ROG Flow Z13 güçlü bir donanıma sahip. 

13.4 inçlik ekrana sahip olan eser Gorilla Glass ile korunuyor. Full HD 120Hz ve 4K 60Hz ekran seçenekleri mevcut. 12mm kalınlığındaki gövde içerisinde Intel Core i9-12900H işlemci ve RTX 3050 Ti ekran kartı yer alıyor. Şayet grafik gücü yetersiz kalırsa RTX 3080 yahut Radeon RX 6850M XT barındıran Asus XG Mobile harici grafik kutusu yardımınıza koşuyor. 

DDR5 bellek ve PCIe 4.0 depolama ile desteklenen ekran art aydınlatmaya sahip bir klavye aksesuarı da sunuyor. Thunderbolt 4, DP 1.4, 100W USB PD, USB Tip-C irtibatları, UHS-II kart okuyucu, HDMI üzere genişleme özellikleri olan Asus ROG Flow Z13, harici grafik kutusu dahil 3300$ formunda satışa sunulacak. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu