Oyun

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en âlâ Roblox gibisi oyunlar

Bir oyunda uzun vadeyi düşünmek kıymetli bir rol oynuyor. Bilhassa oyunculara özgürlük, araçlar ve derinlik sunulması bir ilgi artışı oluşturuyor. Bir oyun, oyuncuların yaratıcı olmalarına imkan tanımak ve hayal güçlerini kullanmalarına yönlendirmek için düzgün bir aktivite misyonu üstleniyor. Tam olarak bunu yapmanızı sağlayan en tanınan oyunlardan bir tanesi de Roblox.

Roblox, 2005‘ten beri oyunculara bir oyun içerisinde çeşitli oyunlar oluşturmalarına imkan tanıyor. Tekrar de Roblox bunun için size kâfi gelmiyorsa, sizin için buna benzeri birtakım oyunları listeledik. İşte Roblox’a benzeyen oyunlar…

Roblox yerine oynayabileceğiniz oyunlar

Minecraft

Dünya kurma ve sandbox cinsindeki en tanınan oyunlardan birisi de Minecraft oluyor. Oyun, oyuncuların içerisinde bulunduğu dünyada binalar inşa etmesine imkan tanıyor. Oyuncuların sırf hoş dünyalar oluşturması için sınırsız kaynak kullanmalarına imkan tanımakla kalmıyor, tıpkı vakitte hayatta kalırken keşif, personellik ve savaş içeriyor.

Garry’s Mod

Fizik sanal alan macerası arıyorsanız Garry’s Mod size uygun bir alternatif olabilir. Zira oyun, yapısal olarak Roblox‘a epey benziyor. İmal içerisinde çeşitli objeler oluşturabilirken, bunlardan da yeni objeler oluşturmak için birbirlerine bağlayabiliyorsunuz. Bu noktada sizlere epeyce fazla bir özgürlük imkanı sunuyor.

Lego Worlds

Lego hayranıysanız bu oyun size hitap edebilir. Lego Worlds içerisinde kendi Lego dünyanızı yaratabilirsiniz. Bunun için imal size epeyce fazla sayıda Lego bloğu sunuyor. Bunlarla ne yapmak istediğinizi de büsbütün size bırakıyor.

Creativerse

Creativerse, hayli uygun sayıda detaya değiniyor. Bu noktada blok tabanlı dünyalar kurma fikrini bambaşka bir düzeye taşıyor. Üstelik oynaması fiyatsız olması, oyuncuları çeken cazip bir teklif oluyor. İmal, oyuncuların etraflarındaki bitki ve hayvanlarla etkileşime girebilecekleri ve eşyalar üretebilecekleri bloklar dünyasında geçiyor.

Rising World

Rising World, üstteki saydığımız oyunlardan biraz daha gelişmiş bir yapıya sahip. Tekrar de Roblox‘a emsal istikametleri de yok değil. Hala erken erişimde yer alan oyun, özgürlük sunan bir dünyada geçiyor. Oyuncular, 200’den fazla farklı yapı materyali, mobilya, demirbaş ve daha fazla öğe ile dünyanın tertibini değiştirebiliyor.

Sizler üstteki Roblox gibisi oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu