Mobil

Apple’ın beklenen uygulaması nihayet yayınlandı, Apple Music Classical kullanıma sunuldu

Apple’ın klasik müzik uygulaması Apple Music Classical, sonlu sayıda bölgede olsa da, en sonunda kullanıma sunuldu. Malezya, Tayland, Filipinler ve Vietnam üzere birtakım Asya ülkelerindeki iPhone kullanıcıları yeni müzik uygulamasını kullanmaya başladı.

Apple Music Classical, Apple’ın 2021 yılında satın aldığı klasik müzik akış hizmeti Primephonic‘i temel alıyor. Bu bağımsız uygulama Primephonic’in çalma listelerini ve ses içeriğini, arama fonksiyonunu, meta bilgilerini ve daha fazlasını barındırıyor. 5 milyondan fazla klasik müzik kesimi sunan uygulama, iOS 15.4 ve üzeri sürümlerde standart Apple Music aboneliğiyle birlikte, ek bir ödeme gerektirmeden kullanılabiliyor.

Uygulamanın emeli, Apple Music’in klasik müzik kitaplığını daha sistemli hale getirmek biçiminde açıklanıyor. Burada uzamsal sesi destekleyen binlerce kayıt ve 192 kHz/24-bit yüksek çözünürlüklü kayıpsız ses elde ediyorsunuz.

Kullanıcı arayüzü, klasik müzik meraklılarının bestekar, eser, orkestra şefi ve hatta katalog numarasına nazaran arama yapmasına imkan sağlıyor. Şu anda, uygulama İngilizce, İspanyolca ve Fransızca dahil olmak üzere yedi lisanda mevcut.

Bununla birlikte, uygulamayı kullanmak için daima bir internet irtibatı gerekiyor. Öteki bir deyişle çevrimdışı dinleme şimdi yok. Buna ek olarak uygulama iPadOS’ta çalışmıyor. Bu da şimdi tabletler için düzgün bir biçimde optimize edilmediğini gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu