Mobil

Apple’ın AR/VR başlığı hakkında yeni ayrıntılar sızdırıldı

Arttırılmış gerçeklik alanında yatırımlarını sürdüren Apple, 2022 yılının sonlarında yeni AR/VR başlığını tanıtmayı planlıyor. Beraberinde farklı teknolojileri getirmesi beklenen arttırılmış gerçeklik başlığı hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Tasarımı ile kolay bir kullanım sunabilir

İki adet Sony 4K mikro OLED panel ve bir adet Samsung AMOLED panel ile birlikte üç farklı ekrana mesken sahipliği yapması beklenen Apple VR Başlığı, Analist Ming-Chi Kuo’ya nazaran katlanmış iki adet 3P Pancake (Optik kalitesi yüksek taşınabilir lens türü) lense sahip olacak.

Oyun, medya ve irtibat özellikleri ile Metaverse dünyasına da giriş yapacak yeni başlığın, daha kompakt ve hafif bir dizayna imkan tanıyacak pancake lensleri ile kullanıcı tecrübesini arttıracağını söyleyebiliriz. Ayrıyeten özel bir uygulama marketi ile piyasaya çıkması beklenen başlık hakkında yeni bir dizaynda paylaşıldı.

Görselden yola çıkarak yumuşak ve örgülü yüz muhafaza sınırları ve değiştirilebilir baş bantları ile gelecek Apple VR başlığı, kavisli tasarımı ile kullanıcılara kolay bir kullanım sunabilir. Dalda fark yaratması beklenen yeni başlığın 1000 ila 3000 dolar ortasında bir fiyatlandırmaya sahip olacağı düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu