Mobil

Apple tedarikçisi Foxconn protestolar sebebiyle fabrikasını kapattı

Apple’ın büyük tedarikçilerinden Foxconn, çalışanların protestoları ile karşı karşıya kalarak fabrikasını kapattı. Routers raporuna nazaran, Foxconn’un Hindistan fabrikasında başlayan protestolar, çalışanların besin zehirlenmeleri yaşamaları sonucunda patlak verdi. Fabrikanın protestolar ile birlikte 1 hafta kapalı kapalı kalacağı bildirilirken, üretim büsbütün durmuş durumda.

Üretim etkilenebilir

Endüstriyel güvenlik ve sıhhat müdürlüğünden üst seviye bir yetkili, fabrikanın cumartesi gününden bu yana kapalı olduğunu ve pazar gününe kadar kapalı kalacağını söyledi. Bununla birlikte besin zehirlenmesi sebebiyle protesto gerçekleştiren düzenilerce kişi lokal polis tarafından hür bırakıldı.

Pandemi sebebiyle global tedarik kahırları devam ederken, Foxconn’un kapatılması ile bir arada üretimin etkilenebileceğini söyleyebiliriz. Zira Hindistan fabrikası iPhone 12 ve iPhone 13‘ün deneme üretimlerini gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz Ekim ayında tedarik meselelerinin tatil döneminde daha da kötüleşeceğini belirten Apple, yaşanan olaylar ile ilgili şimdi bir bilgi paylaşımında bulunmadı. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu