Mobil

Apple tablet pazarında açık orta önder

Bilhassa pandemi periyodunun tesiriyle hareketlenen tablet pazarı oyunculara da kıymetli kazanımlar sağlıyor. Huawei’nin hisse kaybetmesi ile birlikte ana oyuncular bundan büyük yarar sağlamış durumda. 

Apple iki kat fark attı

IDC tarafından yapılan geçen yıl son çeyrek pazar araştırmasına nazaran Apple toplamda 17.5 milyon adet iPad sattı ve yüzde 8 düşüş yaşadı. Samsung ise yüzde 21 düşüşle 7.3 milyon tablet satışı gerçekleştirdi. Lenovo 4.6 milyon adet ile yüzde 290 civarı bir artış yaşarken Huawei de 2.5 milyon adet tablet sattı. 

2021 yılı geneline baktığımızda ise rekor yükselişler görüyoruz. Apple toplamda 57.8 milyon adet iPad sattı ve yüzde 8 artışla hissesini yüzde 34.2’ye çıkardı. Samsung ise yüzde 3.8 artışla 30.9 milyon tablet satışına ulaştı. 

Lenovo ve Amazon’un bu devirde kıymetli yükselişler yaşadığını görüyoruz. Huawei ise ambargoların da tesiriyle yüzde 32 düşüşle 9.7 milyon adet tablet satabildi. Pazarın geneli son çeyrekte yüzde 11 kayıp yaşarken yıl genelinde 168.8 milyon tablet satıldı ve yüzde 3.2 artış elde edildi. 
 

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPad Haberleri
  • iPad rakiplerine iki kat fark attı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu