Mobil

Apple, iPhone 15 Pro’da Radikal Bir Değişiklik ile Sim Kartı Kaldırabilir!

2023 yılını şöyle bir hayal edelim: Uçan otomobiller, robot temizlikçiler ve uzay seyahatleri… Beklentiler yıllardır bu istikametteydi; evet, her ne kadar hayal edildiği üzere 2023 yılına yetişmeyecekse de bunların “yakın” gelecekte yapılabileceğini artık biliyoruz. Ve öbür yandan Apple… Apple’ın gayesi ise 2023 yılında SIM kart yuvası olmayan iPhone’ları tüketicilerle buluşturmak. Olağan ki sızıntılar hakikat ise.

Latife bir yana, yeni bir sızıntı Apple’ın 2023 yılında tanıtacağı iPhone 15 serisi ile birlikte SIM kart yuvasına veda edeceğini gösteriyor. eSIM’e geçiş arifesi yaşanırken, şimdilik bu yeni teknoloji fizikî SIM kart yuvası ile bir arada seçenek olarak sunuluyor. Blog Do iPhone isimli Brezilyalı web sitesi ise, Apple’ın iPhone 15 ile birlikte eSIM’e geçebileceğine işaret ediyor.

Web sitesinin haberine nazaran, Apple’ın 2023 yılında tanıtacağı iPhone 15 serisinde yer alacak olan iPhone 15 Pro modelinde fizikî bir SIM kart yuvası yer almayabilir. Bunun yerine Apple’ın yalnızca bu telefon özelinde eSIM denemesinde bulunabileceğini söyleyen web sitesi, telefonda Lightning konektörü de dahil olmak üzere rastgele bir porta yer verilmeyeceğini de argüman ediyor. Böylelikle şarj konusunda da büsbütün kablosuz şarja yönelinecekken, data transferini da büsbütün kablosuz olarak yapmak gerekecek.

Elbette bunlar şimdilik argüman ve şimdi net bir bilgi yok. Pekala, sizce Apple hakikaten de iPhone 15 serisi ile birlikte böylesi radikal bir değişiklikte bulunur mu? Yorumlarınızı aşağıda bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu