BilimTeknoloji

Apple Car modülleri için Japonya merkezli Sanden’le görüşmeler yapıldı

Apple‘ın tam otonom bir araç geliştirdiği bir müddettir biliniyor. Güm geçtikçe araç hakkında bilgiler de ortaya çıkıyor. Hatta Bir İngiliz araç kiralama şirketi olan Vanarama resmi Apple patentlerini ve tasarım ideolojisini baz alarak oluşturduğu aracın render manzaralarını paylaştı. Son olarak araç hakkında yeni yayınlanan bir habere nazaran teknoloji devi, aracın kimi modüllerini tedarik etmek için Sanden’le görüşmelerde bulundu.

Görüşmeler durma noktasına geldi

Nikkei Asia tarafından paylaşılan yeni bir haber, teknoloji devinin Apple Car projesi için Japonya merkezli ve araçlar için klima modüllerinin bölümdeki başkan üreticilerinden olan Sanden ile görüşmeler yürüttüğünü gösteriyor. Ocak 2020’de kendini Apple’ın kesim tedariki yöneticisi olan tanıtan birinin, Sanden’in Teksas ofisine giderek Apple’ın elektrikli araçlar yapmak istediğini söyleyerek hem aracın hem de klima bileşenlerinin şemasını gösterdiği belirtiliyor.

Haber, iki şirketin görüşmelere devam ettiğini lakin Sanden’in pandemi sebebiyle berbatlaşan mali durumlarının görüşmeleri bitirme noktasına kadar getirdiğini gösteriyor.

Cupertino merkezli teknoloji devinin Project Titan olarak isimlendirilen ve 2025 yılında tanıtılması planlanan Apple Car üzerindeki çalışmalarını hızlandırdığına dair raporlar gelmeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu