Mobil

Apple, Amazon Echo Show 15’e rakip bir 15 inç iPad üzerinde çalışıyor

Apple, Amazon’un Echo Show 15’ine rakip olabilecek 15 inç büyüklüğünde ekrana sahip yeni bir iPad modeli üzerinde çalışmalar yürütüyor. Teknoloji devinin, yeni iPad modelini akıllı konut aletlerinin tek yerden denetim edilmesini sağlayacak bir merkez olarak konumlandırmayı düşündüğü belirtiliyor.

Apple’dan 15 inç iPad çalışmaları

Bloomberg’den Mark Gurman, haftalık haber bülteninde gün geçtikçe büyüyen akıllı mesken ekosistemi üzerine paylaşımlarda bulundu. Echo Show 15’i test ettiğini belirten Gurman, tabletin kalın dizayna, yavaş ve sonlu yazılıma ve ortalamanın altında bir kameraya sahip olduğunu belirterek buna karşın pazarda kâfi rekabet ortamının olmamasından ötürü tabletin tanınan bir pozisyonda olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz Haziran ayında yayınlanan birtakım raporlar, Apple’ın birkaç yıl içinde piyasaya sürebileceği daha büyük ekranlı iPad’ler üzerinde çalışan mühendisleri ve dizayncıları olduğunu ortaya çıkarmıştı. Gurman, bu çalışmaların Cupertino merkezli teknoloji devinin Echo Show 15‘e rakip olarak tanıtacağı bir iPad modeli için olduğunu söylüyor.

Apple, bu türlü bir teşebbüsten epeyce yarar sağlayabilir. Amazon’a nazaran daha âlâ işlemciler, kamera sistemleri ve yazılımlar sunabilecek olan Apple, pazarda dikkatleri üzerine çekecek üzere duruyor. Burada en büyük etken 15 inçlik bir iPad‘in fiyat etiketi olacak.

Gurman, Apple’ın 15 inç iPad’inin duvara montaj takviyesine ve gerisinde bir elektrik fişine sahip olmasını bekliyor. Ayrıyeten daha güçlü hoparlörler için tabletin olağan iPad’lerden biraz daha kalın olabileceği belirtiliyor. Konut için akıllı ekran olarak kullanılabilecekken ayrıyeten haricen tablet olarak da kullanılabileceği düşünülüyor.

Şimdiye kadar ortaya çıkarılan bilgilere nazaran Apple, gelecek yıl küçük LED ekrana, MagSafe manyetik kablosuz şarj platformu takviyesine ve zıt kablosuz şarja sahip yenilenmiş dizaynıyla 11 inç ve 12.9 inç iPad Pro‘ları piyasaya sürecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu