Mobil

Apple, 1.8 milyar etkin aygıta sahip

Gelir raporlarını paylaşan Apple, bünyelerine 2021 yılı içerisinde 150 milyon daha etkin aygıt eklediklerini açıkladı. Şirketin CEO’su Tim Cook, Apple’ın şu anda 1.8 milyar etkin aygıta sahip olduğunu duyurdu.

Apple’dan rekor üstüne rekor

Geçtiğimiz yılın son çeyreği için 123.9 milyar dolar gelir ve 34.63 milyar dolar net kar açıklayan teknoloji devi, gelirlerindeki rekor devri olduğunu söyledi. Ayrıyeten şirket, etkin aygıt sayısında da kendi rekorunu geçti.

2020’de etkin aygıt sayısını 1.5 milyar olarak duyuran Apple, geçtiğimiz yıl bu sayının 1.65 milyar olduğunu söylemişti. Son olarak Tim Cook, etkin aygıt sayısını 1.8 milyar olarak açıkladı. Şirket, etkin aygıt sayısını hesaplarken son 90 gün içinde bir Apple hizmetine bağlı olan aygıt sayısını belirtiyor.

Google da geçtiğimiz yıl Google Play‘e erişimi olan Android aygıt sayısını açıklamıştı. Android tarafında, 3 milyardan fazla etkin aygıt olduğu belirtilse de alternatif uygulama mağazaları kullananlarla birlikte faal Android aygıtın bu sayının daha da üzerinde olduğu söyleniyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iOS Haberleri
  • Apple, 1.8 milyar faal aygıta sahip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu