Mobil

AMD ve OnePlus da kervana katıldı: CES 2022’ye yüz yüze iştirak gerçekleştirmeyecekler

CES 2022 yaklaşırken birçok şirket, Omicron varyantının ABD’deki tesirlerinden tasalarını lisana getirerek çalışanlarının sıhhatine değer verdiklerini bu yüzden fuara fizikî iştirak göstermeyeceklerini açıkladılar. Bu şirketler ortasına katılan son şirketler ise AMD ve OnePlus oldu.

CES 2022’ye fizikî iştirak azalıyor

CES’in organizatörü Tüketici Teknolojisi Derneği’nin fuarda her türlü önlemlerini alacaklarını açıklasa da Omicron varyantının süratli yükselişi birçok teknoloji şirketini geri adım atmaya yönlendiriyor. Son olarak AMD ve OnePlus, CES 2022’ye fizikî iştirak gerçekleştirmeyecek şirketler ortasında yerlerini aldılar. Her iki şirket de aktifliğe sanal oturumlarla katılacaklar.

AMD’den yapılan açıklamada: “Dikkatli bir müzakereden sonra Las Vegas’taki CES 2022’deki yüz yüze varlığımızı iptal etmeye karar verdik ve bunun yerine sanal bir tecrübeye geçiş yapacağız. AMD 2022 Eser Prömiyeri her vakit sadece dijital bir canlı yayın olarak planlanmış olsa da, yüz yüze etkileşimlerimiz de artık çalışanlarımızın, ortaklarımızın ve toplulukların sıhhati ve güvenliği için sanal ortama geçecektir.” tabirlerine yer verildi.

OnePlus’ın şahsen iştirak göstermeyeceği birinci olarak Mark Gurman tarafından açıklandı ve şirket bu durumu onayladı.

Amazon, AMD, AT&T, GM, Google, Intel, Lenovo, Meta, Microsoft, Nvidia, OnePlus, Pinterest, T-Mobile, TikTok ve Twitter da CES 2022‘ye yüz yüze iştirak göstermeyecek şirketler ortasında yer alıyor. Şimdilik açıklama yapmayan ve fuara yüz yüze iştirak sağlayacak şirketler ortasında ise IBM, LG, Panasonic, Samsung, Sony, Verizon ve WarnerMedia bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu