Donanım

AMD 300 serisi anakartlara Ryzen 5000 takviyesi getirebilir

Geçtiğimiz aylarda 300 serisi anakartlara gelecek Ryzen 5000 dayanağına mahzur olduğu ortaya çıkan AMD, kullanıcılar tarafından büyük tenkitler almıştı. Başlangıçta AM4 soketinin 2020 yılına kadar destekleneceğini açıklayan şirket, 2020 yılında çıkan Ryzen 5000 serisi ile 300 serisi anakartları geride bıraktı. 

300 serisi anakartlara dayanak gelebilir

Eski anakartlara sahip kullanıcıların şirkete olan reaksiyonu artarken, AMD’nin Kurumsal Lider Yardımcısı David McAfee‘den cevap gecikmedi. Ryzen 5000 serisi CPU’ların 300 serisi anakartlarda çalışmasına dair seçeneklerin araştırıldığını söyleyen McAfee “Mutlaka üzerinde çalıştığımız bir bahis. Bunun topluluk için yapılacak âlâ bir şey olacağı düşüncesini hiçbir vakit kaybetmedik ve nasıl gerçekleştireceğimizi bulmaya çalışıyoruz” kelamlarını lisana getirdi.

Yeni haberin eski sistemlere sahip kullanıcılar için hayli sevindirici olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra çeşitli Zen 3 mimarili işlemcilerin 300 serisi anakartlarda sınırlamalara takılmasından endişe duyan AMD, oluşabilecek meseleleri test ederek yakında yeni bir güncelleme paylaşabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu