BilimTeknoloji

Amazon birinci fizikî giysi mağazasını açıyor: Amazon Style

Amazon, yaptığı bir açıklamayla birinci fizikî giysi mağazasını açacağını duyurdu. Birinci olarak bu yıl içerisinde Los Angeles’ta açılacak olan mağaza Amazon Style ismini taşıyacak. Şirket, giysi mağazasında bayan ve erkek giysi, ayakkabı ve aksesuarlara yer verecek. Ayrıyeten mağazaya gelen müşterilere Amazon Go‘daki üzere bir yapay zeka eşlik edecek.

Uygulama, müşterilere teklifler sunacak

Amazon Style’da genel olarak teşhir eserler yer alacak. Müşteriler, Amazon Shopping uygulaması aracılığıyla eserin QR kodunu taratarak vücut ve renk seçeneklerini, müşteri puanlarını ve öteki detayları görebilecekler.

İstenilen bir eser uygulamada seçildiği vakit mağaza çalışanları eseri soyunma odasına bırakacak. Odaya giren bir müşteri daha fazla eser yahut mevcut eserlerin farklı bir rengini ya da vücudunu denek istediği vakit odada yer alan dokunmatik ekranı kullanabilecek.

Uygulama ayrıyeten kullanıcıların denediği ya da tarattığı eserlere nazaran yapay zeka tabanlı algoritma sayesinde müşterilere gerçek vakitli teklifler sunacak. Müşterilerin Amazon Style’da taradığı eserler, Amazon Shopping uygulamasına kaydedilecek ve bu sayede müşterilerin daha sonra mağazayı ziyaret ettiğinde yeni markalardan çevrimiçi olarak daha fazla eseri kolaylıkla bulması kolaylaştırılacak.

Amazon, duyuruyu yaptığı blog yazısında: “Müşterilerin mükemmel görünümler bulmasına yardımcı olmaya odaklanan bir alışveriş tecrübesi tasarlamayı takıntı haline getirdik ve bu bizi Amazon Style‘ı yaratmaya yöneltti. Keşfe ilham veren ve amazon.com’da alışverişin en uygunlarını, eksiksiz bir ahenk sağlamak için öğelere dokunma ve deneme avantajıyla birleştiren bir alışveriş tecrübesi sunmaktan ötürü çok heyecanlıyız.” tabirlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu