İnternet

Alternatif Tarayıcı Vivaldi, Chrome’u Bile Geride Bırakarak Otomobillere Girdi

Alternatif web tarayıcıları ortasında kıymetli bir yere sahip olan Vivaldi, sonunda otomobillere da giriş yaptı. İsveçli elektrikli araba üreticisi Polestar ile paydaşlık yapan Vivaldi, şu anda Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya Pasifik’te başlayarak, Android Automotive OS‘de kullanılabilen birinci tarayıcı olacak. Mevcutta Chrome’un bile bu imkanı sunmadığını düşünürsek, bunun Vivaldi için kıymetli bir adım olduğu kesin.

Polestar CEO’su Thomas Ingenlath, “topluluğumuzu dinledik ve hoş bir Noel ikramı olarak Vivaldi ile tarayıcı isteklerine karşılık veriyoruz” diyor.

Vivaldi, tarayıcının sırf park halindeyken kullanılabileceğini söylüyor. Tesla’nın Passenger Play özelliği ile yaşadığı sorun düşünüldüğünde, bunun da isabetli bir karar olduğu açık.

Vivaldi CEO’su Jon Stephenson von Tetzchner‘e nazaran iştirak, Vivaldi ve Polestar ortasındaki sinerjinin kusursuz olması sayesinde ortaya çıktı: “Tarayıcımızı birinci kere Polestar üzere bir marka ile bir arabaya tanıştırmaktan hakikaten gurur duyuyoruz. Teknolojik ve sürdürülebilirlik amaçlarımız birbiriyle uyumlu. Polestar’ın en yeni pazarlarından biri olan İzlanda’da sunucularımız olması da dahil olmak üzere şeffaflığa, mahremiyete ve sorumlu inovasyona kıymet veriyoruz. Polestar üzere biz de meydan okuyan bir markayız ve tasarım konusunda İskandinavya’ya dayalı bir yaklaşım benimsiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu