Mobil

Akıllı telefonlar için dünyanın birinci teleskopik makro lensi tanıtıldı

Akıllı telefonlarda kullanılan kameralar için farklı teknolojiler geliştiren Tecno, kullanıcıların makro kamera tecrübesini yükseltecek dünyanın birinci teleskopik makro lensini tanıttı.

Akıllı telefon kameralarında yeni devir

Aralık ayında akıllı telefonlar için sensör kaydırma teknolojisini duyuran şirket, yeni teknolojisi ile sırf makro çekimlerin kalitesini değil fotoğraf çekimlerinde de büyük bir gelişim sağlamayı planlıyor. Gövdeden dışarı uzanan bir yapıda gelecek yeni teleskopik makro lensi, yakınlaşma gerekmeden ve rastgele bir kalite kaybı yaşanmadan kullanıcılara yakın çekim fırsatı sunacak.

Tecno, 5x optik zoom özelliği ile gelecek yeni kamera lensinin, âlâ fotoğraflar için hayli değerli diyebileceğimiz daha büyük bir diyafram açıklığına müsaade vereceğini ve ana kameraya yakın bir fotoğraf tecrübesi sağlayacağını söylüyor. Bununla birlikte kompakt bir tasarım ile gelecek yeni kamera lensi, büyük bir kamera kısmına de muhtaçlık duymayacak.

Günümüz makro kameralarında bulunmayan yeni lens teknolojisi, akıllı telefon kameralarında büyük bir gelişim sağlayabilir. Yeni teleskopik makro lensinin çıkış tarihi bilinmiyor olsa da, yeni teknolojinin 2022 yılında üretilecek telefonlarda kendine yer bulması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu