BilimTeknoloji

Adidas Metaverse için NFT koleksiyonu başlattı

Önde gelen kurumların Metaverse bölümüne giriş yapması artık şaşırtan değil. Son devirde birçok önde gelen ünlü marka metaverse bölümüne giriş yaptı. Kısa bir müddet evvel metaverse dalına giriş yaptığını duyuran Adidas artık de NFT koleksiyonunu duyurdu.

Önde gelen spor giysi markası Adidas, özel eser indirimlerine erişim ve NFT topluluğunda kelam sahibi olma üzere avantajlar sunan koleksiyonunu kısa bir mühlet içerisinde piyasaya sunacak. Adidas’ın NFT koleksiyonu “Into the Metaverse” olarak isimlendiriliyor. 

Adidas’ın metaverse koleksiyonunda bir Bored Ape tarafından giyilmiş Adidas eşofmanı, siyah sweater ve turuncu bir bere yer alıyor. Adidas’ın NFT’lerini almaya hak kazanacak şanslı sahipler dijital ve fizikî Adidas eserlerine erişim sağlayabilecek.

Öte yandan bu Adidas’ın Metaverse alanında attığı birinci adım değil. Çünkü kısa bir müddet evvel The Sandbox ile iş birliği yapan Adidas, bu alana giriş yapmıştı.

Öte yandan Adidas’ın dışında da birçok şirket metaverse alanına giriş yapmış durumda. Facebook’un ismini Meta olarak değiştireceğini açıklamasının akabinde önde gelen şirketler tarafından metaverse alanına büyük bir ilgi duymaya başladı. Şu ana kadar metaverse bölümüne dahil olan şirketler ortasında başta Facebook olmak üzere Budweiser ve Pepsi üzere önde gelen firmalar yer alıyor. Öte yandan Nike da kısa bir mühlet evvel Metaverse alanına giriş yapmış ve dijital ayakkabı stüdyosu RTFKT’yi satın aldığını duyurmuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu