BilimTeknoloji

Acun Ilıcalı artık de NFT pazarı açıyor

Yaptığı gösteri programlarıyla Türkiye’nin en çok gündeme gelen isimlerinden birisi olan Acun Ilıcalı, Exxen ile Netflix platformuna rakip olmuştu. Artık de Opensea NFT Pazar yerine rakip oluyor.

Eneftio nedir?

Acun Ilıcalı’nın yeni projesi Eneftio,Türkiye’nin birinci NFT pazar yeri olacak. Sitede Survivor ünlüler ve gönüllerine ilişkin NFT koleksiyonları yer alıyor. Şimdilik bu koleksiyonları yalnızca gezebiliyor ve beğenebiliyorsunuz.

Yakın periyotta faaliyete geçeceği belirtilen Eneftio platformuna üye olanlara ise sürpriz armağanlar verileceği tabir ediliyor. Bilindiği üzere Ethereum üzerinde NFT çıkarma fiyatları epey yüksek. Acun Ilıcalı bu nedenle Polygon ağını tercih etmiş. Platformda kullanıcılar kendi NFT’lerini de hazırlayabiliyor.

Kullanıcılar birinci NFT satışını TL ile kredi kartı yahut ön ödemeli kart ile yapıyor. İkinci el satışlarda bu türlü bir mecburilik yok. Ayrıyeten açılış kampanyası müddetinde birinci NFT’yi satışa çıkarmak ve sonraki süreçler fiyatsız olacak.

Çok daha süratli ve düşük fiyatlı Polygon ağını tercih eden Acun Ilıcalı bakalım ne tıp kampanyalar yapacak. Cem Yılmaz yahut Refik Anadol üzere isimleri barındıran Opensea karşısında tezli olması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu