BilimTeknoloji

ABD’nin Meksika hududunda robot köpekler devriye gezecek

ABD İç Güvenlik Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Ofisi, Meksika hududunda devriye gezmeleri için robot köpekleri kullanmayı düşünüyor. Paletli yahut tekerlekli robotların bilakis robot köpekler merdivenler, dik doruklar ve kayalık topraklar de dahil olmak üzere çabucak hemen her türlü ortama ayak uydurabiliyorlar.

Skoda, 2025 yılına kadar üç yeni elektrikli araç piyasaya sürecek

6 sa. evvel eklendi

Robotlar çok sıcak dağlar ve çöller üzere insanların devriye gezmesinin son derece sıkıntı olduğu yerlerde kullanılacak. ABD Gümrük ve Hudut Müdafaa vazifelilerinin, hudut boyunca insan kaçakçılığı, uyuşturucu kaçakçılığı ve silah kaçakçılığı üzere türlü olaylarla başa çıkmaları gerekebiliyor.

Ghost Robotics şirketi geliştirdi

Dört ayaklı robotlar Ghost Robotics şirketi tarafından geliştirildi. En tanınan model olan Ghost Vision 60, 76 cm uzunluğunda ve 32 kg tartıya sahip. Tek şarj ile 3 saatte 12 km’den fazla yol kat edebiliyor.

Robot, otonom olarak gezinebildiği üzere manuel olarak da denetim edilebiliyor. Termal görüntüleme, gece görüş kamerası ve hatta silahla donatılmaya da uygun. Şu an alanda test edilen robot köpeklerin ne vakit vazifeye başlayacağı ise bilinmiyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Savunma Sanayi Haberleri
  • ABD’nin Meksika hududunda robot köpekler devriye gezecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu