Teknoloji

50 metreye kadar su geçirmeyen Vivo Watch 2 tanıtıldı

Gitgide çeşitlenen giyilebilir teknoloji pazarında birçok üretici uzunluk gösteriyor. Bilhassa Çinli üreticilerin ele geçirdiği bu dalda yeni şirketler de yer alıyor. Bu firmalardan biri olan Vivo da birinci akıllı saatini geçtiğimiz yılın Eylül ayında tanıtmıştı. Bir müddettir de yeni saati üzerinde çalışan şirket, bugün bu modelini tanıttı. Vivo Watch 2 dikkat alımlı özellikler ile resmiyet kazandı.

Bir evvelki modele nazaran çeşitli yenilikleri karşımıza çıkartan Vivo, Watch 2 modelini dalış yapan ve yüzen atletler için de tanıtmış durumda. Hakikaten 50 metreye kadar su geçirmeyen Vivo Watch 2, tam da yüzme ile ilgilenenlerin gereksinimlerini karşılayacak nitelikte. Pekala bu yeni akıllı saat neler sunuyor? Gelin bakalım…

Vivo Watch 2 duyuruldu

Yuvarlak kadranıyla dikkat alımlı bir akıllı saat olan Vivo Watch 2, 1.43 inç büyüklüğünde 466×466 piksel çözünürlükte AMOLED ekrana sahip. Ayrıyeten 50ATM’e (50 metre) kadar su geçirmeyen saatin kadranı 316L paslanmaz çelikten üretiliyor. NFC, GPS ve eSIM özelliklerine sahip olan akıllı saatin 7/24 kalp atış suratı takip sensörü bulunuyor. Ayrıyeten çerçevesiz tasarımı ile dikkat çeken Watch 2’nin üç farklı renk seçeneği kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Birinci etapta silikon ve deri kordona sahip olan saatin önümüzdeki periyotlarda farklı kordon seçeneklerine sahip olup olmayacağı bilinmiyor. 47’den fazla spor moduyla öteki akıllı saatlerin gerisinde kalmayan Vivo Watch 2’nin özel bir modu da bulunuyor. Bu saatte rastgele bir telefon kontağı olmasa dahi, acil durumlarda polis, itfaiye ve ambulansa arama gerçekleştirilebiliyor.

eSIM faal olmadığı vakitlerde 14 günlük pil ömrü vaat eden Vivo’nun yeni akıllı saati, eSIM etkin iken 7 gün boyunca tam şarj sonrası çalışabiliyor.


Vivo Watch 2

Vivo Watch 2’nin teknik özellikleri

Ekran 1.43 inç, AMOLED, 466×466 piksel, 326 ppi
Pil müddeti eSIM etkinken 7 gün, eSIM etkin değilken 14 gün
Suya dayanıklılık IP68 Sertifikalı, 50 metreye kadar su geçirmezlik
Öteki 47’den fazla idman modu
Kalp atış suratı
Uyku takibi
Koşu modları
Fiyat 204 dolar

Vivo1Watch 2’nin fiyatı

Üç farklı kadran ve dört farklı kordon seçeneğinin yer aldığı Vivo Watch 2’nin Çin’de satışa çıktığı fiyat makul düzeyde. O denli ki, Vivo’nun yeni saatine biçtiği fiyat 204 dolar düzeyinde. Bu da, özellikleri itibariyle berbat olmayan bir fiyatlandırma.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu